"Všechno, co opravdu potřebuju znát o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce."

- Robert Fulghum

Budova mateřské školy se nachází v klidné části města Lanžhot nedaleko centra. Naše mateřská škola je dvoupatrová s novou přístavbou, která byla dokončena na podzim 2018. Byla vybudována nová třída se sociálním zařízením, kuchyňkou, technickými místnostmi, nová jídelna a výdejna. Nyní disponuje šesti třídami. V přízemí se nachází dvě třídy, v prvním patře třídy čtyři. V podkroví se nachází ředitelna, která zde byla vybudovaná v roce 2015. K mateřské škole patří nově vybudovaná jídelna s výdejnou. Celková kapacita je 131 dětí. Třídy jsou smíšené, avšak rozděleny podle věku na starší (4-6 let) a mladší (2 – 4 let).

Součástí MŠ je zcela nová zahrada vybudovaná v roce 2020, která je vybavena barevnými sestavami pro pohybové i rekreační aktivity dětí ze všech šesti tříd. Také se zde nachází velký ovál, který slouží dětem na jízdu na různých dopravních prostředcích. Personál MŠ se sestává z 12 pedagogický pracovnic, školního asistenta a 4 nepedagogických pracovnic (školnice, dvě uklízečky a kuchařka).

Město Lanžhot patřilo vždy pro svou osobitou kulturu k významným obcím Podluží, proto navazujeme v našem Školním vzdělávacím programu, mimo jiné, na lidové tradice.

Rozcestník

Informace rodičům

Rozcestník, který vás navede na nejdůležitější sekce s informacemi pro rodiče.

Akce & aktuality

Důležité aktuality pro rodiče a informace o blížících se akcích

Naše třídy

Seznam tříd MŠ Lanžhot s informacemi a proklikem do detailu každé třídy.

Máte dotaz?

V případě dotazů neváhejte využít kontaktní formulář. Po odeslání zprávy Vám nejpozději do 3 dnů odpovíme.